"  Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania, niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz piękne. "  

 

Roger Caras

Felinoterapia dla Seniorów 

Moi drodzy, dzisiaj dostałam piękne zdjęcia Namo z wycieczki, którą odbył ze swoją wspaniałą rodziną i raport napisany przez panią Teresę „ mamusię Nemusia z jego felinoterapeutycznej pracy.

Felinoterapeuta Nemo Fantasmagoria*Pl

„Witam.Przychodzi dzień kiedy dzieci mają już swoje życie i pomimo pojawienia sie ukochanych wnuków, w domu jest pusto. U nas w tym okresie pojawiła sie choroba, rezygnacja z pracy. Lekarz, oprócz leków, zasugerowal, kot albo pies, jako dopelnienie terapi, i tak znalazlo sie to cudowne stworzenie w domu. W domu nie mieliśmy nigdy zwierzatka, wiec z duszą na ramieniu pojechaliśmy po kotka. Nie wiedzieliśmy jak bardzo zmieni nasze życie. Stopniowo dom stawał sie domem naszego sloneczka, a my to tak obok. Zawsze jest obok nas, każda czynność w domu jest ciekawa. Jak dłużej sie Nie przytula to kolanka i łapka glaszczaca po twarzy. Rano pocałunek i mruczenie, nie zawsze o stosownej porze, dlatego od pewnego czasu pijemy kawę na tarasie , nierzadko oglądając wschód słońca z kotkiem na stoliku (taras mamy zabudowany). Ostatnio dowiedziałam sie od koleżanki, która nas odwiedziła, ze u nas w domu jest tak ciepło i nie chodziło o temperaturę. I coś wtedy zrozumiałam, to zrobiło nasze kochane sloneczko. Bardzo dziękujemy za wychowanie cudownego koteczka i oddanie go nam pod opiekę. Jeszcze raz dziękujemy.”

24 kwietnia 2018